Найкрасивіша річка у світі

Ця річка бере початок на півдні гірської системи Макарена в Колумбії і тече на схід, там впадає в річку Гуайаберо. Місцеві жителі називають це природне чудо Ріка п'яти кольорів, по-іспанськи назва річки звучить Каньо Кристалес, що в перекладі означає Кришталева ріка.

Такі кольори річка має завдяки багаточисленним водоростям. Русло Каньо Кристалес у різні пори року стає жовтим, голубим, зеленим, чорним та червоним. Залежно від пори року, кольори річки будуть насиченішими чи тьмянішими. Macarenia Clavijera - рослини, що ростуть у річці, влітку висушуються сонцем. Тоді найкрасивіша річка у світі стає насичено червоною. Інші водорості також буяють кольорами. Відбувається це переважно в спекотну погоду, тому туристи можуть відвідати Кришталеву річку з червня по листопад.

Варто зауважити, що найкрасивіша річка у світі знаходиться під пильним наглядом ЮНЕСКО. Тому через засоби безпеки та охорону її басейну потрапити сюди взимку та навесні неможливо. Найкрасивіша річка у світі зовсім невелика, а якщо порівнювати з таким гігантом сельви, як Амазонка, то й поготів. Довжина річки Каньо Кристалес не досягає 100 кілометрів, а ширина Кришталевої ріки 20 метрів.

Каньо Кристалес - це яскравий феєрверк неймовірних кольорів. Довгі нитки пурпурових, багряних, рожевих водоростей, що ростуть тільки тут, застилають дно м'яким кольоровим килимом. Він під тиском води вигинається й ніби теж пливе за течією. Там, де потрапляє менше сонця на водорості, найкрасивіша річка у світі на дні стає зеленою.

Навколо річки розташований Національний парк Каньо Кристалес. Тут ти почуватимешся частиною природи. Кришталево чиста вода річки, навколо джунглі, небо, зелень, красиві камені, оброслі мохом, спів птахів - ідеальний відпочинок за сотні кілометрів від мегаполісів та цивілізації.

У глибших місцях Каньо Кристалес утворює на дні природні заглиблення: кольорові, досить глибокі, круглі криниці, що називають "мойяс". Купатися в таких природних утвореннях - істинна насолода, ти ніби народжуєшся заново. Ці басейни чергуються з невеликими, але дуже красивими водоспадами. Дорога до Каньо Крісталес досить складна - від міста Ла Макарена можна добратися на коні або пішки по неходжених стежках. Проте, щорічно з червня по листопад тисячі туристів вирушають в дорогу, щоб побачити це природне диво.

Недавні дослідження, що проводилися тут науковцями, показали, що найкрасивіша річка у світі недарма називається Кришталевою. Вода в ній настільки чиста, що є практично дистильованою. Проте для пиття вона не годиться. Оскільки Кришталева річка не має солей та мінералів. А також ви не побачити в Каньо Кристалес ніякої живності, крім зовсім маленьких рибок. Річ у тім, що дно річки не має намулу чи піску, відповідно інші рослини, якими могли б харчуватися риби, відсутні.

Найкрасивіша річка у світі ще й довгожитель. Вік гірської водної системи Макарена - близько 1 млн 200 тис. років. Та й узагалі вчені світу сходяться на думці, що гірська система Макарена вважається "сім'ям біорізноманіття". Вона існує ще із часів формування Анд, саме звідси, як гадають вчені, розпочалося розповсюдження видів на всю територію.