Водоспад Ауграбіс

Друге місце в світі по потужності потоку води займає водопад Ауграбіс, розташований в Південній Африці, серед безкрайніх пустинних просторів Калахарі, на річці Оранжева. Його висота складає 146 м, витрата води в повені перевищує 1000 куб/сек. Перед водопадом Оранжева розділяється на незліченну безліч невеликих проток з тим, щоб через декілька кілометрів з'єднатися у вузькій кам'яній щілині і із страхітливим ревом впасти вниз, на гранітне підніжжя уступу. Пролетівши 150 м, могутній потік води із страшною силою ударяється об скелясте ложе, в якому йому за багато років вдалося виконати поглиблення, т.з. велетенський казан.

На дні ущелини, по якій мчать струмені води, що вирвалися з «казана», видніються десятки дивних круглих отворів різного діаметру, виконані такими, що лежали в поглибленнях скелі каменями, які під дією води сотні років оберталися на одному місці.

Голландські колоністи, першими з європейців що побачили дане диво природи, чомусь вирішили, що в «казані» Ауграбіса (до речі, назва водопаду перекладається з мови африканських аборигенів-готтентотів як «дуже галасливе місце») накопичилася величезна кількість алмазів, принесених водами річки Оранжева з її верхів'їв і верхів'їв Вааля, де давно відомі родовища цих коштовних каменів. Говорять, що декілька сміливців якось ризикнули упірнути в кам'яну чашу під водопади, але лише один з них вибрався з води назад і впав на берег мертвим. Коли товариші розтискали його кулак, то побачили два прекрасні алмази. Правда, на тому вся справа і кінчилося, оскільки більше охочих ризикнути своїм життям не знайшлося.