Водоспад Гокта - один з найвищих водоспадів у світі з двома каскадами падіння води. Протягом багатьох століть він був відомий місцевим жителям Чачапояса - одній з 7 провінцій, утворюючих регіон Амасонас на північному сході Перу. Водоспад Гокта є одним з найбільш захоплюючих знахідок для любителів водоспадів. Він розвінчує наше твердження про те, що світ вже досконально вивчений. У дійсності, все ще існують маловідомі, або навіть взагалі незвідані райони, які вкривають настільки красиві природні визначні пам'ятки.
Розташований приблизно за 700 км на північний схід від столиці країни Ліми, водоспад був відкритий громадськості завдяки експедиції 2005 року на чолі з німецьким дослідником Стефаном Зімендорффом. Він брав участь в проекті по використанню природних ресурсів Перу і був першим, хто поставив до відома уряд країни про відкриття, проклав маршрут до водоспаду і здійснив вимір його висоти. Обсяг води, порівняно невеликий, але в сезон дощів водоспад перетворюється в сильний потік.
Видимий за багато кілометрів, водоспад отримав назву Гокта, по імені прилеглого селища. Відповідно до вимірів Стефано Зімендорффа, загальна висота падіння води становить 771 м. Грунтуючись на дані Національного географічного товариства, Гокта був оголошений третім найбільш високим водоспадом в світі після водоспаду Анхель у Венесуелі та водоспаду Тугела в Південній Африці. Але інші джерела ставлять його на п'яте чи навіть на чотирнадцяте місце.
Водоспад Гокта овіяний легендами. Так, зокрема перуанська газета El Comercio опублікувала інформацію, що чудовий водоспад залишався невідомим для громадськості протягом такого тривалого часу, оскільки місцеві жителі побоювалися оприлюднювати його місцерозташування через загрозу бути проклятими красивою білявою сиреною. Переказ свідчить, що сирена тримає тут чашу з золотом, яку їй допомагає охороняти величезна змія.
На даний момент Гокта поки не став популярною туристичною визначною пам'яткою. Але це лише питання часу.