Парана

Парана — річка в центральній та південній частинах Південної Америки, яка протікає через Бразилію, Парагвай і Аргентину шляхом довжиною приблизно 2 570 кілометрів. Ця довжина зростає до 3,998 км., якщо відстань відраховується від витоку ріки Паранаїба в Бразилії. Ріка Парана друга за довжиною та витратою води серед річок Південної Америки.

Ріка Парана формується у місці злиття рік Паранаїба і Гранде в південній Бразилії. Після злиття ріка тече приблизно в південно-західному напрямі приблизно 619 км перед тим, як вона зустрічає місто Сальтос-де-Гуайра у Парагваї. Колись тут існував водоспад Семи Каскадів, де, як пропонує назва, Парана спадала униз серією з семи каскадів. Казали, що по висоті та по красі цей водоспад змагався із знаменитим водоспадом Ігуасу на півдні. Проте, каскади були затоплені під час будівництва греблі Ітайпу, яка почала дію в 1984 році. Протягом наступних 190 км Парана тече на південь і формує урочище між Парагваєм і Бразилією до злиття з рікою Ігуасу на стику кордонів Бразилії, Аргентини і Парагваю. Незабаром вгору по течії від цього злиття, річка перетинається вражаючою греблею Ітаїпу, найбільшою гідроелектростанцією у світі, створюючи великий резервуар позаду неї.

Після злиття з Ігуасу, Парана стає природною межею між Парагваєм і Аргентиною. Річка продовжує свій шлях на південь протягом 468 км перед поступовим поворотом на захід ще на 820 км, де зливається з рікою Парагвай, найбільшою притокою Парани. Перед цим злиттям ріка проходить через другий важливий гідроелектричний проект, греблю Ясірета, об'єднаний проект між Парагваєм і Аргентиною. Масивний резервуар, сформований проектом, був джерелом ряду проблем для людей, що живуть уздовж річки, особливо найбідніших торговців і жителів низьких областей Енкарнасьона, важливого міста на півдні Парагвая. Рівень ріки значно піднявся після завершення греблі, затопивши значні населені області. Від злиття з річкою Парагвай, Парана знову повертає на південь ще на приблизно 820 км, протікаючи через Аргентину та повертаючи назад на схід біля міста Росаріо перед кінцевою ділянкою у менш ніж 500 км перед злиттям з рікою Уругвай, формуючи Ріо-де-ла-Плата, яка вливається в Атлантичний океан.