Водоспад Ігуасу

Велика вода - так з мови guarani перекладається Ігуасу. Назва повністю відповідає суті - Ігуасу є рекордсменом серед водоспадів світу за обсягом води, що падає. Під час сезону дощів у листопаді-березні потік води досягає 13000 кубічних метрів на секунду!

Водоспад Ігуасу розташований на кордоні трьох країн: Бразилії, Аргентини й Парагваю. Він утворився в результаті сильного вулканічного виверження, що залишило велику ущелину в землі. Відкритий Ігуасу був 1541 року іспанським конкістадором доном Альваро Нуньєсом Касесе де Вака.

Ігуасу - це не один водоспад, як можна подумати з назви, а цілий комплекс із 275 водоспадів. Ширина їхня досягає 3 кілометрів, а максимальна висота - близько 80 метрів! Головних каскадів вісімнадцять: п’ять біля правого берега, один якраз посередині річки і дванадцять ближче до лівого берега. Найбільша висота падіння досягає 80 м, причому вона змінюється залежно від пори року, бо рівень води біля підніжжя коливається в межах десятків метрів внаслідок досить значних змін кількості води в Парані. Загалом, можна сказати, що середня висота водоспадів становить 70 м, загальна потужність їх обчислюється 1 млн. 400 тис. к.с.

Приблизно один раз у сорок років під час засухи Іґуасу повністю пересихає. У такі періоди водоспад перетворюється на базальтовий уступ. Зокрема, в травні-червні 1978 року, під час особливої сильної засухи, річка поступово пересохла, і протягом 28 днів з обриву не впало жодної краплі води. Наступне висушування річки, що живить водоспад, викликала засуха в липні 2006 року.

Зараз водоспад Ігуасу – одне з найпопулярніших туристичних місць у Південній Америці. Багато в чому й тому, що він тут усе зроблено для мандрівників. Його називають найзручнішим для туристів. По-перше, тут практично з будь-якої точки чудовий краєвид. По-друге, поїздка на Ігуасу не дуже б'є по кишені мандрівників. Водоспад був основною причиною створення національного парку (заповідника) Ігуасу. Нині заповідний парк Ігуасу, що займає 205 тис.га, є найбільшим з бразильських національних парків. Хоча його флора та фауна цілком варті захоплення, все-таки головною притягальною силою парку, без сумніву, є чудовий водоспад Ігуасу.