Водоспад Кайетур

Необхідно відзначити, що Гайана може похвалитися своїми дивовижними водоспадами (їх близько сотні), деякі з них входять до числа найвищих на всій планеті. Одним з таких водоспадів є водоспад Кайетур, висота якого становить 226 метрів, якщо вимірювати падіння до першого розриву з кручі пісковика. Після цього водоспад тече по крутих каскадам, які досягають 251 метра. Розташований він на території Національного Парку Кайетур.

Даний водоспад в кілька разів вище знаменитого Ніагарського водоспаду, а якщо конкретніше, то приблизно в 5 разів. Також, порівнюючи гайанського водоспада з водоспадом Вікторія, варто сказати, що він вище її в 2 рази. Існує Всесвітня база даних водоспадів, яка свідчить, що Кайетур є 19-м за величиною водоспадом і 26-м водоспадом у всьому світі по своїй мальовничості. Також водоспад Кайетур є одним їх самих потужних водоспадів у світі.

Водоспад довгий час був невідомий європейцям. І сьогодні він мало відомий. Причиною цього є його недоступність. Водоспад розташований в маловивченій області Гайани в центрі вологих тропічних лісів. Першим європейцем, хто побачив цей водоспад, став Чарльз Браун. Сталося це в 1870 році.

Існує легенда, яка свідчить, що названий водоспад Кайетур на честь Кайа, вождя, який проплив по водоспаду в каное, щоб врятувати своїх людей. Безумовно, водоспад Кайетур є головною визначною пам'яткою в Гайані. Варто відзначити, що дістатися до цього дивовижного водоспаду не так вже легко. Але туристи обожнюють тропічний ліс, який оточує водоспад. Ізольоване місце розташування водоспаду Кайетур означає, що природа в цій місцевості залишається незайманою і ретельно охороняється державою Гайани.