Червоногородський водоспад

Червоногородський водоспад — гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Розташований між селами Нирків та Нагіряни Заліщицького району Тернопільської області, в долині р.Джурин. Водоспад має наукову, естетичну та пізнавальну цінність, крім того є одним із найпривабливіших природніх об’єктів Тернопільщини.

Червоногородський 16-метровий водоспад має чотири каскади. Це найпотужніший та найбільший водоспад рівнинної території України. Джуринський каньйон, де і знаходиться Червоногородський водоспад, входить в десятку найкрасивіших місць України.

За легендами та переказами, ще за часів татарських набігів — русло річки, яке прикрашало місто, з метою оборони змінили. В її найвужчому місці прокопали канал у формі «підкови». Ось так і був «закладений» найбільший рівнинний водоспад України. Крім можливості помилуватися величчю цього красеня, маєте змогу оглянути розвалини колишнього водяного млина, а ще недалеко розташовані турецька фортеця XVII століття і католицький костел XVIII століття. Вже звідси чути могутній гул води, що красномовно свідчить про вражаючу велич "гідрологічної пам'ятки". Надзвичайно гарне місце, яке вабить сюди численних туристів, що в захопленні годинами милуються цією красою природи і рук людських.