Водоспад Мерчісон

Водоспад Мерчісон мабуть, найвідоміший водоспад в Уганді. Його висота 20-30 метрів. Водоспад утворився завдяки діяльності річки Ніл, яка розмила породи аж на 6 метрів шириною. Вода спадає у кілька етапів, при цьому її не так і багато, щоб можна було похвалитися цією красою. Але водоспад є всесвітньо відомим за кількістю диких тварин, які там мешкають. Водоспад Мерчісон завжди оповитий туманом, завдяки силі випарування води з Нілу.

Історія

Цей водоспад — одна з багатьох визначних пам’яток природи Національного парку водоспаду Мерчисон. Парк, площа якого становить 3841 квадратний кілометр, був утворений 1952 року на північному заході Уганди. Англійський мандрівник Бейкер відкрив цей водоспад на початку 1860-х років. Свої перші враження від водоспаду він описав в книжці «Альберт-Ньянца».

Бейкер пише: «Коли ми зробили останній поворот, перед нами несподівано відкрився чудовий краєвид... Білосніжний водоспад яскраво виділявся на фоні темних скель, що височіли з обох боків річки. Стрункі тропічні пальми і зарості бананів довершували чудовий пейзаж. Це найвеличніший водоспад Нілу». Бейкер назвав його на честь президента Королівського географічного товариства.

Як можна оглянути водоспад

Дуже цікаво дивитись на водоспад з човна. Подорож починається з Параа. Відвідувачі здійснюють захопливу прогулянку Нілом, а також спостерігають за дикими тваринами з безпечної відстані. Тут можна побачити не лише бегемотів, а й великих африканських слонів, крокодилів і буйволів. Розмаїття дикої природи Нілу змушує туристів на мить забути про їхню основну ціль — подивитись на водоспад. Проте, побачивши білосніжні пінисті води, які з оглушливим клекотом вириваються зі скель, відвідувачі, як колись Бейкер, проймаються величезним захопленням.

Хоча багатьом дуже подобається спостерігати за водоспадом з човна, та особливо дивовижна картина відкривається зверху. Цей вигляд дехто вважає найгарнішим. Згори можна побачити, як розлогий Ніл, завширшки майже 50 метрів, раптом втискується у вузьку 6-метрову ущелину і падає з висоти 40 метрів грандіозним каскадом. Цей водоспад називають «найбурхливішим потоком води у світі». Іноді відвідувачі навіть відчувають, як тремтить земля, коли вода проривається через ущелину.

Бейкер розповідає, що передувало його зустрічі з водоспадом. Якось, гуляючи вранці, він почув далекий гуркіт. Бейкер подумав, що це грім, але потім, на своє здивування, дізнався, що це долинає шум водоспаду.

Кожного року тисячі людей приїздять сюди, щоб, подібно до Бейкера, помилуватися дивовижною красою і могутністю водоспаду. Якщо вам доведеться побачити ці води, що з надзвичайною силою скочуються вниз, падаючи на дно прірви, то у вас теж залишаться незабутні враження. Справді, водоспад Мерчисон — це перлина Нілу.