Ніагарський водоспад

Зрозуміло, не можна було обійти увагою один з найзнаменитіших водоспадів у світі - Ніагарський водоспад на північному сході США. Він також входить до числа найпотужніших у світі - близько 2,8 мільйонів літрів води в секунду, тільки подумати! Ніагарський водоспад - комплекс водоспадів на річці Ніагара, яка відділяє американський штат Нью-Йорк від канадської провінції Онтаріо. Ніагарські водоспади - це водоспад Підкова. Іноді ще званий Канадським водоспадом, Американський водоспад і водоспад Фата. Хоча перепад висот і не дуже великий, водоспади дуже широкі, і за обсягом проходить через нього води Ніагарський водоспад - найпотужніший у Північній Америці.

Висота водоспадів складає 53 метри. Підніжжя Американського водоспаду заступає нагромадження каменів, через що його видима висота - тільки 21 метр. Ширина Американського водоспаду - 323 метри, водоспаду Підкова - 792 метри. Обсяг падаючої води сягає 5700 і більше м / с.

Краса цього чуда природи приваблює безліч туристів з усього світу, що сприяє процвітанню міст, розташованих на берегах водоспаду - Ніагара-Фолс, Штат Нью-Йорк, США та Ніагара-Фолс, провінція Онтаріо, Канада. Найгарніший вид на водоспад відкривається із канадського берега. У декількох сотнях метрів нижче за течією від водоспаду через Ніагару перекинуто "Райдужний міст", Відкритий для пересування легкового автотранспорту і пішоходів між двома країнами. Під водоспадом побудовані гідроелектростанції сумарною потужністю до 4,4 гігават.

Водоспади падають з висоти 52 метри, хоча Американський Водоспад має висоту вільного падіння лише 21 метр, опускаючись на купу звалених каменів, які утворилися в ході масивного зсуву в 1954. Ширина Підкови приблизно 792 метра, а Американського Водоспаду - 323 метра. Сукупний обсяг води, що проходить через водоспади, складає в періоди найбільшої активності 5,720 м / с. У літні місяці, коли електростанція забирає більшу частину води, об'єм води падає до 2,832 м / с, 90 відсотків проходячи через водоспад Підкова, а в нічний час падає ще наполовину.

Цікаві факти

Під водоспадом триває ерозія грунту, що говорить про те, що водоспади повільно переміщаються вгору за течією. За оцінками фахівців, за останні 560 років середня швидкість переміщення становила 1-1,5 м в рік. Будівництво обвідного каналу та електростанції, а також штучний насип каменів під Американським водоспадом, привели до уповільнення ерозії, при подальших заходах щодо зміцнення може ерозія бути зменшена до 30 см за 10 років. Однак, вище за течією Ніагари є пороги, і якщо водоспад підступить до їх вищої точки, то його висота збільшиться на 15 м, що в свою чергу посилить тиск на дно і прискорить ерозію.

Визначні пам'ятки Ніагарського водоспаду

  • Ботанічний сад Ніагари
  • Ніагарська консерваторія метеликів
  • Парк королеви Вікторії
  • Ніагара Глен - природний парк
  • Ніагарська оранжерея
  • Table Rock - найвідоміший оглядовий майданчик
  • У зимову пору року в канадській Ніагарі проводиться «Зимовий фестиваль вогнів»
  • У кінотеатрі Imax можна подивитися фільм про історію освіти Ніагарського водоспаду, першопрохідців і підкорювачів.