Водоспад Вікторія

Цей водоспад на річці Замбезі був названий на честь королеви Англії Вікторії. Але нічого від непохитної і статечної королеви у цього водоспаду нема.

Навпаки, він бурхливий і шумний. Місцеві жителі називають його "димом, що гримить". Ширина водоспаду - близько 2 кілометрів, висота - 128 метрів.

Тож не дивно, що коли цей потік води падає в ущелину з понад стометрової висоти, то утворюється величезна хмара з бризок.

Хоча потік води найбільший в квітні-червні, найкращий час для фотографування тут, мабуть, з жовтня по грудень, коли бризки не занадто важкі.

Водоспад надзвичайно широкий, приблизно 1 855 метрів завширшки, висота падіння води змінюється від 80 метрів біля правого берега водоспаду до 108 метрів в центрі, а з лівого берега сягає 128 метрів.

Водоспад приблизно в два рази вищий за Ніагарський водоспад і більш ніж вдвоє ширший за його головну частину («Підкови»). Падаюча вода утворює бризки і туман, які можуть підніматися на висоту 400 метрів і вище; вони видимі на відстані до 5 кілометрів.

Протягом сезону дощів через водоспад проходить понад 500 мільйонів літрів води за хвилину, через величезну силу падаючої води бризки підіймаються на сотні метрів в повітря. У 1958 році, під час повені в Замбезі відмічений рекордний рівень — більше 770 мільйонів літрів за хвилину.

У сезон дощів через водоспад проходить до 9100 кубічних метрів води за секунду. В цей час вода зливається через головний водоспад суцільним потоком. У сезон засухи водоспад скорочується до декількох вузьких цівок, бризки і туман майже відсутні, потік знижується до 350 кубічних метрів за секунду. Тоді можна вивчати глибини ущелини, зазвичай залиті водою. Між максимальним потоком у квітні та мінімальним у кінці жовтня рівень води в ущелинах варіює майже на 20 метрів. Вода у водоспаді яскраво-рудого кольольору .